وبلاگ

معرفی دانشگاه های ترکیه

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی دانشگاه‌های برتر ترکیه و مورد تایید وزارت بهداشت ایران بپردازیم. در ابتدا لیست دانشگاه‌ها برتر ترکیه را بصورت تیتروار ذکر می کنیم و در ادامه به معرفی تک تک دانشگاه‌ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2020 به شرح زیر می‌باشد:

دانشگاه استانبول، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آنکارا، دانشگاه کوچ، دانشگاه آتاتورک، دانشگاه اژه و دندانپزشکی دانشگاه هفت تپه.

 

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول : یکی دیگر از رویدادهای مهم که با فتح استانبول توسط فاتح سلطان محمد در سال 1453 اتفاق افتاد، ساختن پایه‌های دانشگاه استانبول بود.
دانشگاه استانبول یکی از 10 دانشگاه قدیمی مستقر در اروپا است. طی قرنهای گذشته، دانشگاه استانبول دستخوش تغییرات بسیاری شده است. تنها واقعیتی که بدون تغییر باقی مانده، پیشگام بودن این دانشگاه در زمینه علمی آن است.

در دانشگاه استانبول، 5000 عضو هیئت علمی و استادان با کوشش و تلاش برای رشد هرچه بهتر دانشجویان کار می‌کنند. مشکلاتی که دانشجویان با آن روبرو می‌شوند و سوالاتی که برای آنها پیش می‌آید با کمک گرفتن از اعضای هیئت علمی به راحتی می‌توانند حل بکنند.

مهم ترین ویژگی دانشگاه استانبول

یکی از مهمترین ویژگی‌های دانشگاه استانبول، تبادل دانش و تجربه از طریق برقراری ارتباط گرم بین اساتید و دانشجویان است. زمانی که دانشجویان مایل به ادامه تحصیل در هر دانشگاهی دراروپا و یا ایالات متحده باشند، مدرک دانشگاه استانبول یک امتیاز برای دانشجویان محسوب می‌شود.

توافق‌های دو جانبه علمی با دانشگاه‌های مختلف در ایالات متحده و اروپا انجام می‌شود. مطالعات مشترک و تبادل دانشجویی با موسسات مختلف تحقق می‌یابد.

تقریباً 55000 دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، کارشناسی و کاردانی تحصیل می کنند. دانشجویان فرهنگ و سنن خود را به دانشگاه منتقل می‌کنند. ایده‌ها و فرهنگ‌های مختلف در یک محیط آزاد به اشتراک گذاشته می‌شوند و این یعنی دانشجو بودن در دانشگاه استانبول فرصتی بسیار مناسب برای شناخت فرهنگ‌های مختلف است.

تحصیل در دانشگاه ترکیه یکی از مهمترین نقاط عطفی است که در زندگی خود با آن روبرو خواهید شد. به همین دلیل به یاد داشته باشید که دانشگاهی که شما انتخاب می کنید آینده شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. دانشگاه استانبول، با آموزش به روز و نوآورانه، با رعایت احترام به دانشجویان و رویدادهای اجتماعی و فرهنگی خود یکی از بهترین‌ها در میان نهادهای آموزش عالی ترکیه می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *