ترکیه یکی از کشورهای مهم در همسایگی ایران میباشد که بسیاری از ایرانیان این کشور را به عنوان محل تحصیل,زندگی و تجارت انتخاب می کنند به خصوص در سال های اخیر تعداد مهاجرین به ترکیه افزایش پیدا کرده است و بسیاری از صاحبان مشاغل ترکیه را برای خرید کالا به ایران انتخاب می کنند به همین دلیل مبادلات مالی در این کشور نیز در بین ایرانیان بسیار بالا می باشد و پیدا کردن یک کانال مالی معتبر جهت انتقال های بانکی بسیار حائز اهمیت می باشد.

خدمات ارزی و صرافی در ترکیه برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند بسیار حائز اهمیت است. چرا که این موضوع، یعنی تبدیل ارز از جمله مسائلی است که افراد در حین سفر به ترکیه با آن مواجه می شوند و به نوعی به یک دغدغه برای مسافران ایرانی تبدیل شده است. این که پول خود را چطور به ارز ترکیه تبدیل کنند؟ آیا مراکز معتبری برای ارائه این نوع خدمات در ترکیه وجود دارد؟ لیر ترکیه داشته باشند بهتر است یا دلار آمریکا؟ و سوالات بی شماری در این زمینه که عیار 24 در ادامه به این سوالات پاسخ خواهد داد.

 

انتقال پول بین ایران و ترکیه چگونه صورت می گیرد؟

دو روش معمول برای انتقال پول از ایران به ترکیه وجود دارد.

  1. واریز تومان به حساب بانکهای ایرانی اعلام شده توسط شرکت عیار گلوبال و دریافت ارز مورد نیاز شما در استانبول، بصورت نقدی یا واریز به حساب های بانکهای ترکیه.
  2. کارت کشیدن در دستگاه کارتخوان ایرانی موجود در دفتر شرکت عیار گلوبال و دریافت ارز مورد نیاز شما.

 

نکات مهم در هنگام سفر به ترکیه

هنگامی که به عنوان یک مسافر وارد کشور ترکیه می شوید بهتر است که مقداری پول نقد به صورت دلار و یا لیر به همراه خود داشته باشید تا بتوانید از آن به منظور کرایه تاکسی و یا اتوبوس استفاده کنید.

  1. معمولا در فرودگاه چنج دلار یا یورو به لیر، با کمیسیون بالایی انجام میشود و توصیه میشود به اندازه ی نیاز ارز همراه خود را چنج کنید و مابقی را در صرافی های سطح شهر انجام بدهید.

 

خرید لیر ترکیه در استانبول

در عیار 24 به راحتی و با اطمینان ارز مورد نیاز خود را با بهترین نرخ تهیه کنید.